Walentynkowo-pożegnalno-dziękczynno-pytajny wpis

Na Walentynki dostałam dziś rano w prezencie dwie piękne recenzje.

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2014/02/miosc-od-pierwszego-wejrzenia.html#comment-form

http://skrytkaslow.blogspot.com/2014/02/145-krystyna/-mirek-miosc-z-jasnego-nieba_14.html

Właśnie prasowałam bardzo powoli, bo szybko już mi nic nie wolno:) ostatnie ciuszki dla maleństwa. Wszystko spakowane, przygotowane. Rodzina w stanie podwyższonej czujności. Samochód zatankowany. Myślami jestem już w szpitalu i nie mogę się już doczekać. Takie u nas w tym roku wyjątkowo piękne Święto Zakochanych.
Na razie muszę się na jakiś (niedługi) czas pożegnać. Nie mogę już pisać. Konieczna jest mała przerwa. Myśleć jednak mi wolno, nawet szybko:) Postanowiłam więc to wykorzystać.
Następna powieść, nad którą od dłuższego czasu pracowałam, powoli zmierza ku szczęśliwemu końcowi. Mamy jak na razie jedną piękną miłość, bardzo burzliwe rozstanie i pewną mamę, której się świat wywrócił do góry nogami. Nadając tej książce ostateczny kształt, brałam pod uwagę sugestie z recenzji. Płyną coraz obfitszą falą, a w nich dość zgodny głos na temat tego, co się podoba oraz czego chcielibyście więcej. Dokładam wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom.
Końcowe tygodnie pracy nad książką to czas, kiedy wyobraźnia już staruje ku nowym projektom i nie sposób jej powstrzymać. Pomysły się kłębią. Trzeba je uspokoić jakimś konkretnym planem. W związku z tym małe pytanie. Co teraz pisać?

Są następujące możliwości:
Powieść poruszająca ( w stylu ,,Pojedynku uczuć”)
Powieść humorystyczna, na którą od dawna mam ochotę.
Kontynuacja ,,Miłości z jasnego nieba” czyli opowieść o Mateuszu, nie tak łagodna i romantyczna jak część pierwsza, bo jak wielu z was już wie, to zupełnie inny bohater, ale Czytelnicy go polubili, a jego losy są materiałem na pokaźnych rozmiarów opowieść.

Wszystkie trzy powstaną, boleję nad faktem, że nie potrafię ich napisać naraz. Pytanie brzmi: co wziąć na warsztat w pierwszej kolejności?

Dziękuję za ostatnie tygodnie, liczne recenzje, wiadomości, komentarze, udział w konkursach i bardzo wiele życzliwości oraz mądrych spostrzeżeń. Życzę wszystkim miłego wieczoru, a tym którzy spędzą go zupełnie zwyczajnie, by nie upadali na duchu. To tylko umowna data, a celebrować uczucia i starać się pięknie żyć można na różne sposoby i w każdym czasie:)

 ,,Miłość z jasnego nieba” poleca się na Walentynki.

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Życzę powodzenia!
  Co do książki to osobiście marzę o poznaniu losów Mateusza, gdyż chciałabym przeczytać historię miłosną taką z pazurem, czyli z nutką niebezpieczeństwa.
  Pozdrawiam cieplutko!!!

 2. Trzymam kciuki 🙂 Mój Okruszek już niedługo 15 mcy skończy, ale doskonale pamiętam tą końcówkę, – to czekanie. Najchętniej przeczytalabym historię o Mateuszu, trudnym charakterze :-). Chociaż powieść z dużą dawką humoru to też jest coś co bardzo lubię.
  P. S. Miłość z Jasnego Nieba przeczytałam jednym tchem. Niedługo recenzja, ale tak na już to moje odczucie, że pięknie i subtelnie o miłości dawno nie miałam okazji czytać.
  Jeden fragment sprawił nawet że się popłakałam. Dziękuję.

 3. Ale nowinka – trzymam kciuki!
  Miłości nie czytałam, więc nie wiem jak się ustosunkować…

 4. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiazanie:) a ja chętnie przeczytam kontynuację Miłości:))

 5. Trzymamy kciuki :))))

  Jeśli chodzi o dalsze plany, to kontynuacja " Miłość z jednego nieba " opowieść o Mateuszu.

  Dziękuję za cudowne książki, czytam je jednym tchem i nie sposób się od nich oderwać.

 6. Jeśli chodzi o mnie to jestem bardzo wrażliwą osobą i uwielbiam czytać książki poruszające:)

Dodaj komentarz

Close Menu