Podsumowanie roku :)

Odchodzi powoli rok 2016. Wiem, że daty są tylko umowne, ale myślę, że człowiek potrzebuje w swoim życiu jakichś punktów orientacyjnych, stałych elementów, które pozwalają złapać kierunek w rzece życia.
Dlatego robię podsumowania. Spisuję marzenia. Mam na to specjalny zeszyt. Niektóre marzenia od pięciu lat się powtarzają, przepisywane z roku na rok, wciąż nie mogę znaleźć na nie sposobu. Ale próbuję. Inne, choć kiedyś wydawały się nieosiągalne, spełniły się, dając mnóstwo radości.
Odchodzący rok był dla mnie bardzo obfity. Dużo się działo i wiele zmieniło.
Ukazały się dwa kolejne tomy serii Jabłoniowy sad, która jest Waszą ulubioną ze wszystkich moich książek.
Spełniłam też wielkie zawodowe marzenie i wydałam dwie powieści w Wydawnictwie Znak.
Wszystkie powieści zyskały wiele Waszych dobrych recenzji i zyskały status bestsellerów.
Odbyło się wiele spotkań autorskich. Dziękuję za wszystkie zaproszenia i Waszą obecność, uśmiechy, pytania i rozmowy.  Szczególnie za wyjątkowe rozmowy na targach książki.
Dziękuję za kartki świąteczne, wciąż jeszcze przychodzą :), listy, wiadomości, upominki i komentarze na blogu oraz facebooku.
W nadchodzącym roku ukaże się kolejna saga wydana przez grupę Edipresse Ksiażki. Jest to zespół, z którym debiutowałam i w ten sposób moje życie zawodowe zatoczyło swoisty krąg 🙂 Bardzo się cieszę z tej współpracy i jestem ciekawa, co nam przyniosą kolejne miesiące 🙂  Pierwszy tom sagi już w lutym, następne w niewielkich odstępach za nim. Potem czas pokaże, są kolejne plany, ale teksty jeszcze nie napisane, więc na razie nie zapowiadam 🙂 Natomiast jedną z napisanych już powieści o przyjemnej grubości czyta właśnie zespół Wydawnictwa Filia 🙂 Myślę, że niebawem będą już wieści w tej sprawie.
Oprócz tego w nowym roku zaproponowano mi współpracę z miesięcznikiem  Poradnik Domowy. W grudniowym numerze ukazał się wywiad, a nadchodzących miesiącach będą publikowane opowiadania. Pierwsze z okazji Dnia Babci, a następne walentynkowe :). Natomiast w tygodniku Pani domu będą się ukazywały felietony, w których dzielę się swoimi doświadczeniami jako mama i odpowiadam na pytania dotyczące wychowania dzieci. Zapraszam Was serdecznie do czytania.
W moim życiu w sposób dość mocno połączony przeplata się rodzina i praca. W każdej z tych dziedzin obfitość generuje wiele radości, siły, ale także obowiązków. Lubię jednak to moje pełne wyzwań życie, choć chciałabym zdementować plotkę, jakoby było ono idealne 🙂
Nie byłabym w stanie napisać ani jednej powieści, w której Czytelniczki odnajdywałyby siebie, gdybym żyła w sztucznym świecie bez żadnych trosk. W minionym roku zmagaliśmy się z wieloma. Niektóre niestety przenoszę w nowy rok i nie mam pomysłu, jak je rozwiązać. Mam wrażenie, że już chyba wszystkiego spróbowałam…
Mimo wszelkich niespodzianek, nie zawsze przyjemnych, każdego dnia próbuję budować dobre życie z tego, co mam, choć czasem naprawdę nie jest łatwo.
Tego i Wam życzę w nadchodzącym roku. Problemy pewnie nigdy się nie skończą, ale życzę Wam byście codziennie budowali własną siłę na wielu polach, tak by większość kłopotów stała się mniejsza i słabsza niż Wy sami. Byście tu i teraz w niedoskonałym świecie i warunkach odnaleźli wiele powodów do radości, do nich przywiązywali wagę, o nich mówili i myśleli, by wokół Was codziennie rosło dobro.
Udanego, pełnego miłości, obfitości i szczęścia roku 2017 życzę Wam wszystkim.

Ten post ma 18 komentarzy

 1. Wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku! 🙂

 2. Dziękuję Pani za pomysły na mądre książki, cieszę się, będąc w ich posiadaniu.
  Ciekawych inspiracji twórczych w 2017 !

 3. dobrego roku pełnego miłych niespodzianek, szczęścia I realizacji marzeń 🙂

 4. Życzę Pani radosnych chwil w Nowym Roku. Aby udało się znaleźć mądre rozwiązania na codzienne kłopoty:) Napisane przez Panią książki pomagają czytelnikom, zmuszają do refleksji, a między słowami można znaleźć dla siebie rozwiązanie. Dziękuję!
  Szczęśliwego Nowego Roku.
  Pozdrawiam, Viola

 5. Jak pięknie to pani wszystko ujęła, pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w tym Nowym 2017 Roku

 6. Wszystkie co najlepsze w Nowym Roku! Serdecznie gratuluję sukcesów i życzę kolejnych! A jako wierna czytelniczka życzę weny twórczej i ubolewam, bo nie mam współpracy z Edipresse 🙁

 7. Pięknie napisane…

  Życzę Pani na Nowy rok wytrwałości i pogody, nie tylko na zewnątrz, ale również w sercu. Wszystkiego dobrego 🙂

 8. Dziękuję serdecznie i również życzę wspaniałego, spokojnego, pełnego dobrych wiadomości roku 🙂

 9. Dziękuję za gratulacje 🙂 jeśli chodzi o współpracę recenzencką przekazałam listę blogerów, z którymi do tej pory współpracowaliśmy 🙂

 10. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂 Kolejnych pomysłów, na książki na które czekamy niecierpliwie 🙂

 11. Pani Krysiu Kochana…szczescia w Nowym Roku i spelnienia tajemnych marzeń <3
  A kłopoty biegaja za nami, ludźmi, jak niesforne szczeniaczki i placza nam sie pod nogami…trzymam kciuki!
  Niech sie Wam darzy 🙂
  Wierzę w Pani spokój, opanowanie i ciepla aure!
  Moc uścisków: :-*

Dodaj komentarz

Close Menu