Niezwykłe kobiety – niezwykłe spotkania, Ruda Śląska i Angellium w Niepołomicach.

O sile kobiecości piszę właściwie w każdej książce. Także w najnowszej, która już niebawem trafi do Waszych rąk. Fascynuje mnie ten świat. Ukryte możliwości i siła drzemiąca w kobietach. Ma ona szczególną moc, kiedy zbierają się razem, przekazują sobie wiedzę, doświadczenia, wspierają się. Ale kobiety to też wytrawni samotni wojownicy. Od tysiącleci w trudnej sytuacji potrafiły wygrać bitwę, uratować królestwo, a dzisiaj założyć firmę, zbudować rodzinę, zdobyć coś pięknego. Czasem słyszę głosy pełne powątpiewania. Ktoś próbuje udowodnić, że to czy tamto jest niemożliwe. Nie w tym kraju, nie u nas, nie w tej sytuacji. Tymczasem w tym samym kraju, często w trudnych warunkach ktoś tworzy wielkie rzeczy, choć nie ma na to wymarzonych warunków. Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o dwóch niezwykłych spotkaniach autorskich, za których wyjątkowością stoją dwie utalentowane, piękne, ciepłe i odważne kobiety.
Pierwsze spotkanie odbyło się niedawno w Niepołomicach na Zamku Królewskim w salonie kosmetycznym Angellium.. To specjalistyczny gabinet o wyjątkowych wnętrzach z fachową obsługą, którą zapewniają pełne ciepła, sympatyczne dziewczyny. A cały projekt wymarzyła sobie i stworzyła Jola Zalewska, której serdecznie dziękuję za zaproszenie. Zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca, dlatego zapraszam do odwiedzin.

Drugie spotkanie miało miejsce jakiś czas temu w Rudzie Śląskiej- Filia 16 MBP.  Poznałam tam równie niezwykła kobietę Panią Danutę Dąbrowską Obrodzką, która w małej bibliotece – pomieszczenie jest tak niewielkie, że Czytelnicy na spotkaniu siedzą miedzy regałami, które specjalnie na tę okazję są przesuwane. Mimo tego  pełne miłośników książek, zaprzyjaźnionych ze sobą fantastycznych kobiet. Już na wejściu z zaskoczeniem zauważyłam własny portret namalowany przez męża Pani Dyrektor. To też coś bardzo pięknego, małżeństwo, które się nawzajem wspiera we wspólnych pasjach. To miejsce było pełne dobrych emocji. Stanowi dowód na to, że piękne rzeczy można tworzyć w każdych warunkach. A co do tego, że gospodyni spotkania ma piękne serce nie ma wątpliwości, dowodem są pełne wrażliwości wiersze,które tworzy, ilustrowane oczywiście przez jej męża. Uśmiecham się na wspomnienie każdej chwili tego wyjątkowego wieczoru i dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom.

Dodaj komentarz

Close Menu