Najnowsza książka :) Gorąca zapowiedź na mroźne dni ;)

Z wielką radością prezentuję Wam okładkę najnowszej książki. Premiera odbędzie się 15 lutego, ale powieść od wczoraj dostępna jest w przedsprzedaży

http://www.empik.com/saga-rodu-cantendorf-tom-1-tajemnica-zamku-mirek-krystyna,p1133054731,ksiazka-p

 i dzięki Waszym działaniom wspina się już po liście bestsellerów, za co serdecznie Wam dziękuję 🙂

Opis okładkowy tak mówi o tej opowieści:

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.

Na zamku Cantendorf  w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek.

Rodzina Kate Milton stoi na progu bankructwa. Aby uratować sytuację, jej rodzice opracowują ryzykowny plan.

Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić?

To powieść o sile kobiecej więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

Powieść mówi o odwadze, koniecznej do realizacji marzeń, ale też wiedzy, którą trzeba zdobyć, by przetrwać i nie zmarnować tego, co się osiągnęło.

Nie jest kryminałem, choć już na pierwszej stronie pada pytanie, kto zabił. Nie jest powieścią historyczną, choć akcja toczy się w dziewiętnastym wieku. To powieść obyczajowa o rodzinnych sekretach, spełnianiu marzeń, czasem za zbyt wysoką cenę, o miłości od pierwszego wejrzenia, ale też takiej z dłuższym stażem, zmaltretowanej przez życie, gdy w żadnej szufladzie domu nie można odnaleźć różowych okularów, choć się wytrwale szuka.

Akcja rozgrywa się w XIX wieku i choć realia życia w tamtym czasie bardzo się różnią od obecnych, okazuje się, że kobiece problemy, a także sposoby ich rozwiązania są uniwersalne. Podobnymi wiedzą i umiejętnościami musiała dysponować kobieta kiedyś i dzisiaj, by zbudować szczęśliwy związek, odnaleźć własną drogę życia, ochronić swoją niezależność, znaleźć prawdziwą przyjaźń.

Jak Wam się podoba okładka i opis treści? Macie ochotę przeczytać? Podzielcie się wrażeniami, są dla mnie bardzo cenne, bo to wyjątkowa dla mnie książka 🙂

Ten post ma 17 komentarzy

 1. oczywiście, że tak ! już zamówiona w przedsprzedaży 🙂
  opis książki i okładka w stylu K.M, ale…… jestem podekscytowana, że zaczyna się od zbrodni….pierwsza strona jak zdradziłaś…
  dla mnie coś nowego w Twojej twórczości…
  z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz!
  Gratuluję ! dzisiaj mamy zapowiedź…..i już tyle emocji, tyle oczekiwań … 🙂

 2. Dziękuję, to dla mnie też nowość, ale potrzebowałam odmiany i myślę, że coś nowego może się też spodobać Czytelnikom 🙂

 3. Pani Krystyno, czekam z ogromną ciekawością.
  Tymczasem jestem po lekturze Podarunku, przy którym wprowadzałam się w nastrój świąteczny i odpoczywałam w czasie przygotowań do Świąt, co skończyło się odłożeniem zaczętych prac na następny dzień, gdyż książki Pani autorstwa czytam jednorazowo, czyli odkładam dopiero aż skończę, tak jak w tym przypadku – nad ranem. Kolejnym "przerywnikiem" było Spełnienie marzeń, w związku z tym niektóre prace musiałam później wykonywać w szybszym tempie, ale co tam porządki…ważne emocje i refleksje po przeczytaniu. Dziękuję, że przypomina Pani w swoich powieściach o najważniejszych wartościach, którymi są Rodzina, Wiara, Miłość, relacje.
  Mam nadzieję, że będzie Pani w Warszawie przy okazji promocji nowej książki.
  Pozdrawiam serdecznie, życząc wszelakiego dobra w Nowym Roku, a zwłaszcza Radości,Miłości,Nadziei, Wiary,życzliwych ludzi wokół.
  D.

 4. Dziękuję serdecznie za ten piękny komentarz 🙂 za wszystkie ciepłe słowa 🙂 Ja też mam takie książki, przy których zapomina się o całym świecie 🙂

 5. Ja też czekam z niecierpliwością na Pani kolejną książkę. Każda jest czytana trzy razy, przeze mnie, moją mamę i 85 -letnią ciocię :)! Jestem bardzo ciekawa, przy jakich książkach nasza Autorka zapomina o całym świecie?

 6. Już widziałam i czytałam opis kiedy dziś penetrowałam internet 🙂 Bardzo mnie zaintrygowała! Już oczywiście "wisi" na pasku bocznym mojego bloga

 7. Czekam niecierpliwie! Okladka jak magnes przyciaga wzrok i wabi…bardzo jestem ciekawa tej ksiazki i wiem, ze sie nie zawiodę…a skąd ta pewność?
  To proste…pióro KM to gwarantuje 🙂

 8. No to wiemy jaką książkę kupujemy w lutym 🙂 Pozdrawiam 🙂

 9. Zapowiada się bardzo ciekawie 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

 10. książka świetna przeczytana w dwa dni 🙂 kiedy kolejna część?

Dodaj komentarz

Close Menu