Na wiosnę tylko miłość pomoże

Wiosna to czas, kiedy obowiązkowo należy czytać o miłości. Trzeba jednak bardzo się spieszyć, bo podobno już za dwa dni ma być lato:)
Sztandarową powieścią w tej tematyce jest znana wielu czytelnikom Duma i uprzedzenie Jane Austin. Podobno powieści  tej autorki są jedną z nielicznych pewnych recept na sukces filmowy. Historia miłości pełnej życia Elizabeth oraz mrocznego, dumnego i aroganckiego pana Darcy ‘ego wciąż przemawia do ludzkich emocji, choć minęło już wiele lat od jej napisania. Być może przyczyną jest autentyczność przedstawionych w niej uczuć. Jane Austin dobrze wiedziała, o czym pisze.
Pisarka również była córką ubogiego pastora, przeżyła wielką miłość oraz obserwowała  pierwszy związek swojej siostry.  Ale w prawdziwym życiu wszystko potoczyło się inaczej niż w książce. 
Jane Austin nigdy nie wyszła za mąż, rodzina jej ukochanego nie pozwoliła na ten związek, narzeczony jej siostry zmarł niedługo po ogłoszeniu zaręczyn i ona również do końca życia pozostała sama. Uboga rodzina pastora nie została podniesiona z upadku szczęśliwym małżeństwem córek.
Pisarstwo wprawdzie pozwoliło pani Austin pozostać samodzielną, choć długa to była droga, a prawdziwy sukces przyszedł dopiero w wieku dojrzałym. Ale w jej książkach wszystko dobrze się kończy, zakochani biorą ślub i żyją długo i szczęśliwie. Jest w tej bajce jakiś urok, który zapewnia jej nieśmiertelność mimo zmieniającej się rzeczywistości.
Dla tych, którzy nie lubią sentymentalnych opowieści zaskakująca historia o wielkiej miłości , która okaże się absolutnie niezwykła. Z błyskotliwym humorem, wątkiem kryminalnym i wartką akcją Romans wszech czasów Joanny Chmielewskiej. Kto nie zna, gwarantuję będzie zaskoczony i da się porwać niezwykłej opowieści.
A na koniec, żeby uniknąć życiowego niebezpieczeństwa i nie pozwolić sobie wmówić, propagowanej przez wszystkie bajki świata, teorii, że ślub to koniec pewnej historii, a potem to już tylko żyli długo i szczęśliwie – specjalny poradnik.
Bo zawarcie małżeństwa to tak naprawdę dopiero początek najdłuższej i najważniejszej drogi życia. A prawdziwa historia dopiero wtedy się zaczyna.
 Dla tych osób, które oczytane w bajkach i romantycznych powieściach, zakładały, że po ślubie wszystko ułoży się po prostu samo, poradnik Michała Piekary Razem przez  życie. To książka dla tych, którzy przeżywają w małżeństwie trudności, którzy się do niego przygotowują lub się go boją. Mądra, dowcipna i prawdziwa. Z pewnością pomoże na wiosenne zawirowania uczuciowe.

Dodaj komentarz

Close Menu