Jak to dobrze, że Bóg nie stworzył mnie Cejrowskim


 Uwielbiam czytać książki Wojciecha Cejrowskiego. Uważam, że jest na polskim rynku wydawniczym zjawiskiem absolutnie niezwykłym. Ma własny, oryginalny styl pisania, co dotyczy nie tylko doboru słów i sposobu formułowania myśli, ale nawet graficznego zapisu, który uwydatnia znaczenie i podkreśla nastrój.

Dał literaturze podróżniczej nową szansę, dzięki sukcesowi książki Gringo wśród dzikich plemion, ruszyła fala ciekawej literatury podróżniczej. Książka ta wydaje się być bestsellerem na pierwszy rzut oka, dlatego zawsze mnie dziwiło, że autor tak długo szukał dla niej wydawcy. Choć tu pewnie decydujące były  inne względy.
Abstrahując od prywatnych poglądów autora na różne tematy, jako pisarz i podróżnik sprawdza się rewelacyjnie. Lubię czytać jego książki w ciepłym pokoju, przy ogniu z kominka i aromatycznej herbacie. Czytam i dodatkową satysfakcję czerpię zawsze z faktu, że nie mam tego genu, który nie pozwala człowiekowi usiedzieć na miejscu, który każe mu zarzucić lodówkę na plecy, sprzedać ją i kupić bilet do dalekiego kraju. Dzięki temu nie muszę przekraczać granicy zjeżdżając na pewnej części ciała po błocie, kolcach i kamieniach, opędzać się od moskitów i żarłocznych piranii. Mam oczywiście swoje marzenia i one też wymagają poświęceń, ale na szczęście innych.
Książki Wojciecha Cejrowskiego zawsze napełniają mnie optymizmem, jego obserwacje pomagają podejmować życiowe decyzje i lepiej rozumieć innych.  Polecam.

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Zgadzam się z Pani opinią, również lubię czytać książki Wojciecha Cejrowskiego. Są one fascynujące.

 2. Po przeczytaniu pani opinii widać, że książka pt."Gringo…" jest ciekawą książką i zapewne bardzo wciągającą.

 3. `Wspaniała opinia, dzięki niej na na pewno przeczytam tą książkę.

 4. Po przeczytaniu Pani opinii, z chęcią poświęcę chwilę wolnego czasu, aby przeczytać książkę "Gringo wśród dzikich plemion". Brzmi bardzo zachęcająco i przy najbliższej okazji postaram się zakupić książkę w księgarni.

 5. Nigdy nie czytałam książek Wojciecha Cejrowskiego, jednak po przeczytaniu Pani opinii myślę,że warto to zrobić.

 6. Ta opinia mnie bardzo zaafascynowała i przy najbliższej okazji postaram się ja przeczytać 😀

 7. Moim zdaniem książka wydaje się ciekawa i warta przeczytania. Mam nadzieję ,że w najbliższym czasie będę miała okazję przeczytać ją.

 8. Po zapoznaniu się z pani opinią naszła mnie ochota na jak najszybsze przeczytanie książki "Gringo wśród dzikich plemion". Brzmi ona bardzo zachęcająco.

 9. Ta opinia mnie bardzo zaafascynowała i przy najbliższej okazji postaram się przeczytać tą książkę 😀

 10. Po przeczytaniu pani opinii chętnie przeczytam tą książkę. Wydaje się być książką bardzo wciągającą.

 11. Witam serdecznie. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy wcześniej nie skusiłam się na żadną z książek autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Myślę, że wynika to z tego, iż stawiam raczej na inne gatunki książek. Jednak po przeczytaniu Pani opinii, stwierdziłam, że może czas na jakąś zmianę. Dlatego postanowiłam, że jeśli tylko nadarzy się taka okazja to z chęcią przeczytam tą książkę oraz być może kolejną jego autorstwa w towarzystwie gorącej czekolady i cieplutkiego koca. Gorąco pozdrawiam 🙂

 12. Ja także nigdy nie czytalam książek autorstwa Wojciecha Cejerowskiego, chociaż kilka razy oglądalam jego program "Boso przez świat" i jeżeli książka jest równie ciekawa to z chęcią ją przeczytam =)

 13. Książka wydaje iśe bardzo ciekawa, mam nadzieje, że będe miała okzaje ja przeczytać

 14. Przeczytałam chyba wszystkie książki Pana Wojciecha.Z calego serca polecam.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Close Menu