Dzieło dwóch mistrzów

Marek Miller Pisanie
Wydawnictwo Czytelnik, Warszawa 2012

Wywiad rzeka napisany na podstawie wielu godzin rozmów Marka Millera i Ryszarda Kapuścińskiego. Autor jest założycielem Laboratorium Reportażu działającego w ramach Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem lub współtwórcą prac poświęconych sztuce reportażu oraz dokumentowaniu wydarzeń z najnowszej historii i współczesności. To kolejna pozycja w jego dorobku zawodowym.

Książka, którą czytam ciągle od nowa. Pożyczyłam z biblioteki, po spotkaniu autorskim, na które nie zdążyłam, żeby się przekonać, czy jest czego żałować, a już następnego dnia, nie zważając na koszta, kupiłam w księgarni własny egzemplarz, ponieważ to książka, do której wciąż chce się wracać.
Dla miłośników prozy Kapuścińskiego to kolejny puzzel do układanki pozwalającej zrozumieć tego fascynującego człowieka. Opracowanie w pełni profesjonalne, nie goniące za tanią sensacją, a jednocześnie pełne smaczków, ciekawostek i anegdot.
Dla tych, którzy pragną pisać – podwójny podręcznik. Z dwoma mistrzami. Ryszardem Kapuścińskim cytowanym licznie, a wypowiadającym się obszernie o swoim warsztacie pracy oraz Leszkiem Millerem, który w tej materii również ma sporo do zaoferowania.
Polecam gorąco.

Dodaj komentarz

Close Menu